لوگو انجمن علمی کاردرمانی

تهران، پاسداران، بوستان دوم، خیابان گیلان، خیابان اسلامی،نبش کوچه گلزار غربی، پلاک 11، طبقه 4

۰۲۱۲۲۵۰۴۵۶۴

[mn_kkstar]

ﻣﻮﺍﻓﻘﺖ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﺑﺎ ﭘﻮﺷﺶ ﺑﻴﻤﻪﺍﯼ ﺧﺪﻣﺎﺕﻣﺎﻣﺎﻳﯽ

emami razaviمعاون درمان وزارت بهداشت با اعلام موافقت وزارت بهداشت با پوشش بيمه‌ای خدمات مامايی گفت: ‌تعرفه زايمان طبيعی برای ماماها و متخصصان زنان يکسان می‌شود.

 حسن امامی رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهارداشت: يک مقطعی افزايش تربيت ماما داشتيم و از حدود 7 ، 8 سال پيش وزارت بهداشت وارد مديريت موضوع شد و تعداد ماماها را تحت کنترل گرفت و اشتغالزايی کرد تا تعداد قابل توجهی از ماماها مشغول کار شوند.

 وی ادامه داد: نمی‌توانيم بگوييم اکثريت فارغ‌التحصيلان حوزه مامايی در اين حوزه مشغول به کار هستند ولی اگر برنامه پزشک خانواده شهری اجرا شود. از ماماها برای ارائه خدمات الکترونيک درمانی تعداد زيادی جذب می‌شوند.
وی در پاسخ به اين پرسش که آيا اين امکان که ماماها بتوانند در دفترچه بيمه برای تجويز يک سری مسائل مربوط به حوزه کاری‌شان انجام دهند،‌وجود دارد گفت: اين مسئله در دستور کار شورای عالی بيمه است و ما موافقت خود را برای اين امر اعلام کرديم و فقط بيمه‌ها بايد به اين مسئله تمکين کنند که نياز به پيگيری دارد و ما پيگيری می‌کنيم.
وی در پاسخ به اينکه برخی متخصصان زنان، مادران باردار را به سمت سزارين سوق می‌دهند و زايمان طبيعی هم در صورت وقوع به دست خود متخصصان زنان انجام می‌شود گفت: ما اصلاحيه داده‌ايم و به شورای عالی بيمه پيشنهاد کرديم تا تعرفه انجام زايمان طبيعی بين متخصصان زنان و زايمان و ماماها تفاوتی نداشته باشد و اگر به تصويب برسد به هدف اصلی مان يعنی مراقبت اوليه دوران بارداری و زايمان توسط ماماها می‌رسيم.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *