لوگو انجمن علمی کاردرمانی

تهران، پاسداران، بوستان دوم، خیابان گیلان، خیابان اسلامی،نبش کوچه گلزار غربی، پلاک 11، طبقه 4

۰۲۱۲۲۵۰۴۵۶۴

[mn_kkstar]

تبریک روز جهانی کاردرمانی

فرا رسیدن روز جهانی کاردرمانی را به تمامی همکاران فرهیخته کاردرمانی در ایران زمین و هموطنان کاردرمانگر مقیم در خارج از مرزها تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

امروز یک روز خاص در زندگی کاردرمانگران است. اما هر روز زندگی یک فرد دارای محدودیت در عملکرد یا دارای ناتوانی، آمیخته با کاردرمانی است چرا که تاکید و تلاش کاردرمانگر او متمرکز بر ارتقاء سلامت، ایجاد حس خوب بودن، بهبود عملکرد، کیفیت زندگی و حس استقلال وی در زندگی است.

امروزه اهمیت کاردرمانی برای مُراجعان و جامعه هدف این رشته مشخص است. کاردرمانگران نیز به خوبی عالِم به نقش و وظایف حرفه ای خود هستند. آنچه در این روزها جای خالی آن احساس می شود آگاهی سیاستگذاران بهداشتی درمانی از اهمیت و جایگاه ویژه کاردرمانی در نظام سلامت در سطح کلان است. در کشورهای پیشرفته از نظر سلامت و رفاه، خدمات رشته کاردرمانی در تمامی سطوح از پیشگیری تا درمان و از هر دو منظر شواهد بالینی و اقتصاد سلامت به جایگاه مطلوب خود دست یافته است اما در کشور عزیز ما علی رغم تلاش های اخیر، همچنان فاصله زیادی با وضعیت مورد قبول وجود دارد. امروز نیاز است که همکاران کاردرمانگر ضمن حفظ فضای همدلی و انسجام درون رشته ای، تمام تلاش خود را در استفاده از فرصت های موجود و رایزنی های ممکن جهت معرفی اهمیت و نقش این رشته در سطوح سیاستگذاری و تصمیم گیری های بهداشت و درمان بیش از پیش بنمایند و به جایگاه واقعی خود دست یابیم که شعب انجمن علمی کاردرمانی ایران به حق زحمات زیادی را در این راستا انجام داده اند.

در خاتمه بار دیگر ضمن خدا قوت به همکاران عزیز، این روز را تبریک عرض می کنم.

دکتر مهدی علیزاده زارعی

رییس انجمن علمی کاردرمانی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *